• تلفن+989382084488
 • ایمیلsaryka.ir@gmail.com
 • آدرسسرخس ، بلوار معلم ، مقابل معلم 6
 • ساعتهای آزادساعت کاری 8 تا 22
 • تلفن+989382084488
 • ایمیلsaryka.ir@gmail.com
 • آدرسسرخس ، بلوار معلم ، مقابل معلم 6
 • ساعتهای آزادساعت کاری 8 تا 22

نصب کلید های لمسی ساده و هوشمند

قبل از بیان نکات مربوط به خرید کلید لمسی (هوشمند) 

ابتدا معرفی مختصری از کلیدهای لمسی داریم:

کلید لمسی کنترل روشنایی به دو دسته کلید لمسی ساده و کلید لمسی هوشمند تقسیم می شود. کلید لمسی ساده عملکردی مشابه کلیدهای سنتی اما ظاهری زیبا و جذاب دارد. این کلیدها می توانند دکوراسیون داخلی شما را متحول کند.

اما کلید لمسی هوشمند عملکرد و ساختار پیچیده تری دارد. به طور خلاصه کلید لمسی هوشمند جهت کنترل تمام تجهیزات روشنایی در خانه هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد. این کلیدها علاوه بر ظاهر زیبا و چشم نواز، کارایی خوبی را به کاربران ارائه می دهند. با استفاده از این کلیدها امکان کنترل سیستم روشنایی به صورت محلی و همچنین با استفاده از موبایل فراهم می شود. هنگامی که در خانه هستید بدون نیاز به اینترنت می توانید کلید را کنترل کنید. چنانچه بیرون از خانه باشید، ارتباط شما از طریق اینترنت برقرار می شود.

ارتباط کلید لمسی هوشمند با اینترنت به دو طریق امکان پذیر است. برخی از کلیدهای هوشمند به صورت مستقل به اینترنت متصل می شوند. این کلیدها به کمک ارتباط WIFI به مودم شما متصل می شوند. نوع دیگری از کلیدها برای ارتباط با اینترنت از یک دستگاه واسط استفاده می کنند. دستگاه واسط از یک سو با کلیدها و از سوی دیگر با مودم ارتباط برقرار می کند.

پس از تعریف کلید در نرم افزار کاربردی، آیکون های مربوط به کلید در نرم افزار نمایش داده می شود. در برخی موارد امکان تعریف آیکون های دلخواه در نرم افزار کاربردی به کاربر داده می شود. این قابلیت کمک می کند تجربه کاربری بهتری داشته باشید. برای کنترل روشنایی، وارد نرم افزار خانه هوشمند شده و آیکون مربوط به کلید مورد نظر را لمس کنید.

نکاتی که هنگام خرید کلید لمسی باید به آن ها دقت کنید

 • جنس رویه

اولین نکته ای که باید در خرید کلید لمسی به آن توجه کنید، جنس رویه است. کلیدهای لمسی (هوشمند) با جنس رویه های مختلفی تولید و روانه بازار می شوند. از پلاستیک های معمولی گرفته تا شیشه کریستال و چوب. عموما هنگام خرید کلید لمسی (هوشمند)، به رنگ و ظاهر آن بیشتر توجه می کنیم. اما نکته مهم دیگری که باید به آن دقت کنیم جنس رویه کلید است. بهتر است کلیدهایی را انتخاب کنید که جنس رویه آن ها ضدخش باشد. چرا که با خش شدن رویه کلید از زیبایی آن کاسته می شود.

 • خدمات پس از فروش

کلیدهای روشنایی سنتی که ساختار و مکانیزم عملکرد نسبتا ساده ای دارند. اما کلیدهای لمسی (هوشمند) مکانیزم عملکرد و ساختار الکترونیکی پیچیده ای دارند. از اینرو ممکن است در طول عمر مفیدشان دچار مشکلاتی بشوند و نیاز به تعمیر یا … پیدا کنند. با توجه به هزینه پرداخت شده برای این کلیدها، تعویض کردن کلید معیوب هزینه بالایی دارد. علاوه بر این در صورتی که حتی هزینه تعویض را به جان بخریم، از تفاوت احتمالی ظاهر کلید جدید با کلیدهای قبلی نمی توان چشم پوشی کرد!!!

بنابراین بهتر است کلیدهایی را خریداری کنید که دارای خدمات پس از فروش واقعی و مطمئن هستند.

 • تکنولوژی به کاربرده شده برای محل های لمس

نکته یعدی که هنگام خرید کلید لمسی باید به آن توجه کنید، تکنولوژی محل لمس است. صفحات لمسی تکنولوژی های متفاوتی دارند. بهترین نوع صفحات لمسی، صفحات لمسی خازنی هستند؛ بنابراین بهتر است کلیدهای با صفحه لمسی خازنی تهیه کنید.

 • تنظیم حساسیت محل های لمس

با توجه به تفاوت در جنس رویه کلیدها، میزان حساسیت صفحه لمسی باید به گونه ای تنظیم شود که متناسب با ضخامت و جنس رویه کلید باشد. از سوی دیگر حساسیت کلید باید به گونه ای تنظیم شود که حتی کودکان نیز بتوانند از آن استفاده کنند. چنانچه تنظیم حساسیت تاچ در این کلید ها به درستی صورت نگیرد، ممکن است در استفاده از آن ها دچار مشکلاتی بشویم.

 • خرید کلید لمسی با طراحی ارگونومیک محل های لمس

بسیار مشاهده می شود که برخی تولیدکنندگان، کیفیت را فدای کاهش هزینه تولید می کنند. در برخی مدل های کلید لمسی موجود در بازار، محل های لمس فاصله مناسبی از یکدیگر ندارند؛ بنابراین هنگام لمس یکی از محل های لمس ممکن است محل لمس دیگر نیز تحت تاثیر قرار بگیرد. بنابراین مهم است کلید لمسی (هوشمند) بخریم که از طراحی ارگونومیک متناسب با اندازه انگشت انسان برخوردار باشد.

 • توسعه پذیر بودن

اغلب اصطلاح توسعه پذیر بودن برای اتوماسیون خانه هوشمند به کار برده می شود، اما توسعه پذیر بودن حتی برای کلیدهای لمسی غیر هوشمند نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. فرض کنید با توجه به بودجه تعیین شده برای کار، در نظر داریم امسال کلیدهای پذیرایی را با کلیدهای لمسی تعویض کنیم و سال آینده سایر کلیدهای استفاده شده در منزل را تعویض کنیم. سوال مهمی که باید به آن پاسخ دهیم این است که آیا سال آینده می توانم کلیدهایی مشابه آنچه امسال خریداری کرده ام پیدا کنم؟

قابلیت توسعه پذیر بودن برای اغلب محصولات تعریف نمی شود چرا که تولیدکنندگان همه ساله محصولات جدیدی عرضه می کنند و احتمال موجود بودن مدل های قدیمی در انبار زیاد نیست. تنها راهکاری که می توان برای این موضوع ارائه کرد این است که کلید لمسی (هوشمند) مورد نظر را از شرکتی بخریم که در صورت نیاز بتواند به صورت سفارشی آن را برای ما تولید کند.

 • خرید کلید لمسی با طراحی متناسب با سلیقه شما

برخی از تولیدکنندگان کلید لمسی (هوشمند) طراحی های متنوعی برای ظاهر کلید ارائه می کنند و برخی دیگر تنها یک یا دو مدل به بازار عرضه کرده اند. اما تعداد کمی از تولیدکنندگان قادرند محصولات سفارشی متناسب با سلیقه مشتری تولید کنند. چنانچه به ظاهر کلیدها اهمیت می دهید، بهتر است خرید کلید لمسی را از این تولیدکنندگان انجام دهید

 • نصب آسان

نصب برخی از کلیدهای لمسی (هوشمند) نیاز به خرابکاری دارد. چنانچه کلید به گونه ای طراحی شده باشد که در قوطی کلید خاصی قابل نصب باشد، برای نصب کلید در ساختمان های در حال استفاده، نیاز به تخریب و عوض کردن قوطی کلید است. اما برخی تولیدکنندگان کلیدهای لمسی (هوشمند) تولید می کنند که در همه قوطی کلیدها قابل نصب و بهره برداری است. پس اگر برای ساختمان در حال استفاده می خواهید کلید لمسی (هوشمند) بخرید به دنبال محصولاتی باشید که در قوطی کلیدهای سنتی نیز قابل نصب باشند.

 • کلید لمسی هوشمندی بخرید که نیاز به سیم کشی ندارد:

این مورد تنها در مورد خرید کلید لمسی هوشمند قابل بررسی است. در برخی از سیستم های خانه هوشمند ارتباط بین نودهای مختلف سیستم از نوع ارتباط سیمی است. در صورت استفاده از این محصولات، علاوه بر هزینه زیاد سیم کشی احتمال بروز اشکال در سیم کشی و از کارافتادن شبکه نیز وجود دارد.

همچنین چنانچه بخواهید این کلیدها را در مکان های در حال استفاده نصب کنید، نیاز به خرابکاری و سیم کشی مجدد است. بنابراین بهتر است از کلیدهای با ارتباط بی سیم استفاده کنید. اما چنانچه قصد انجام سیم کشی و یا نصب کلید در خانه نوساز را دارید، کلیدهای با ارتباط سیمی نیز می توانند گزینه مناسبی باشند. همچنین اگر فاصله نودهای شبکه زیاد است، ناگزیر به استفاده از ارتباط سیمی هستید.

 • توان مصرفی:

با توجه به مدارات الکترونیکی استفاده شده در کلید لمسی (هوشمند) بر خلاف کلیدهای سنتی، این کلیدها توان الکتریکی مصرف می کنند. چنانچه کلید لمسی (هوشمند) از طراحی خوبی برخوردار نباشد یا قطعات غیر استاندارد و پر مصرف در آن به کار برده شده باشد، توان مصرفی زیادی خواهد داشت.